Apple “Çoklu Kullanıcı Desteği” Ne Zaman Ve Nasıl Kullanılacak?

Akıllı telefonlarda en çok merak edilen İphone Çoklu Kullanıcı Desteği ne zaman gelecek, çoklu kullanıcı desteğinin özellikleri veİpad-İphone kullanıcılarına katkıları ve detayları sizler için hazırladık.

  • 02 Nisan 2018
  • 144 kez görüntülendi.

Akıllı telefonlarda en çok merak edilen İphone Çoklu Kullanıcı Desteği ne zaman gelecek, çoklu kullanıcı desteğinin özellikleri veİpad-İphone kullanıcılarına katkıları ve detayları sizler için hazırladık. Dünyanın en çok tercih edilen akıllı telefon markaları arasındaki Apple’ın ürün pazarlama direktörlerinden Greg Joswiak, 27 Mart 2018 tarihindde yapılan yeni iPad tanıtımı ile ilgili ‘Shared iPad’ isimli dikkat çeken bir özelliği açıkladı. Yeni paylaşım alanı içindeki Shared iPad, öğrenciler için okulda kullanmış oldukları iPad ile, kendi kullanıcı adlarını girerek giriş sağlayıp kendilerine ait kişisel dosyalarını, özel ödevlerini tamamlamaları ile ilgili izin veren yeni bir uygulama olacağı adeta sükse yarattı. Konu ile ilgili başlangıç için Apple ürünlerine çoklu kullanıcı seçeneğinin kullanıcılar arasında ciddiyetle takip edildiği görülse de, farklı bir durum da söz konusu. Bu özellik daha önceki yıllarda yani 2016 yılından günümüze kullanımda fakat yalnızca eğitim ayarlarında bulunuyordu, fakat iPad kullanan kişiler bu özelliğe erişim sağlayamıyor.

Apple Çoklu Kullanıcı Desteği Ne Zaman Cihazlarda Olacak?

Ünlü arama motoru Google şirketinin 2012 yılından günümüze Android tablet kullanımlarında, 2014’ten günümüze Android telefonlarda kullanıma sunulmakta iken, şu an için Apple cihazlarda yer almıyor. Fakat bu şekilde önemli bir özelliğin ne kadar avantajlı olacağı ise oldukça düşündürücü. Çoklu kullanımlarda birden fazla kişinin tercih edeceği kullanımlarda ya da tek cihazı ortak kullananlar adına kritik olan bu seçenek için, bu özelliğin Apple cihazlarına gelmesi halinde, büyük avantajlar oluşturacağı söz konusu. Apple severler çoklu kullanıcı destek özelliğini uzun zamandır beklediğini düşünürsek büyük bir avantajın oluşacağı da söz konusu. Bu çoklu paylaşım özelliğini uzun zamandır kullandırma fırsatı bulunan Apple’ın bu özelliği İpad ve İphone cihazlara ne zaman yansıtacağı merakla bekleniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ