İşte Dünyanın en Çalışkan 7 Hayvanı Ve Özellikleri

  • 07 Nisan 2018
  • 22.130 kez görüntülendi.
İşte Dünyanın en Çalışkan 7 Hayvanı Ve Özellikleri

Dünyanın en çalışkan 7 hayvanı nedir diye sorsalar herhalde arı ve karınca ilk aklımıza gelenler olurdu. Peki dünyanın en çalışkan 7 hayvanını sorsak ne derdiniz acaba?

dünyanın en çalışkan hayvanları

dünyanın en çalışkan hayvanları

İşte bu çalışkan 7 hayvan;

 

 

 

1 – Kunduzlar

kunduzlar

kunduzlar

 

Kendi evini inşa edip tahta parçalarından bir şaheser ortaya koyabilen bu hayvanlar dünyanın en çalışkan hayvanlarından biri olarak bilinir. Kunduz denildiğinde kimseye muhtaç olmayan ekmeğini taştan çıkaran bir canlı olarak düşünebiliriz.

 

 

 

 

 

2 – Dişi aslanlar

dişi aslanlar

dişi aslanlar

 

 

 

Özellikle aslanların dişileri hem evi çekip çevirir hem de çocukları için daha çok avlanıp onlara daha iyi şartlarda bakar. Annelik içgüdüsü tüm canlılarda üst seviyede.

 

 

 

 

 

3 – Çardak Kuşu

çardak kuşu

çardak kuşu

 

 

Çevresindeki dişi çardak kuşlarının dikkatini çekebilme uğruna adeta bir inşaat mühendisi havasında yuva yapma başarısı gösteren bu kuş türü, çalışkanlığı kadar çapkınlığı ile de ön planda.

 

 

 

 

 

 

4 – Akya balıkları

akya balıkları

akya balıkları

 

 

 

Çevresinde nerde ölü hücre var, onları büyük bir titizlik ile temizleme uzmanı olan Akya’lar, tabiri yerindeyse belediyenin temizlik araçları gibi tam bir temizlik profesörü.

 

 

 

 

 

5 – Eşek

eşekler

eşekler

 

 

Yer yüzünde tüm yükü çekip de atasözlerine, deyimlere, birçok önemli söze konu olan bu hayvan, bıkmak usanmak nedir bilmeyen bir enerjisi ile insanoğluna hizmet için var. İnatçılığı ile ün yapmış bu hayvan, çalışkanlığı ile de ön planda.

 

 

 

 

 

 

6 – Arılar

arılar

arılar

 

 

Onlar çalışkanlık konusunda bitmek tükenmeyen enerjileri, dinlenmek de nedir dedirten mücadeleleri ile hem insanlık, hem doğanın fizyolojik yapısı hem de kolonileri için üstün hizmette bulunmaya devam ediyor. Arıların çalışkanlığı kadar üst düzey akılcı ve stratejik iş birliği, tüm insanlığa da birer örnek teşkil ediyor.

 

 

 

 

7 – Karıncalar

karıncalar

karıncalar

 

 

 

Karıncanın çalışkanlığını bilmeyen yoktur. Onlar yaz-kış sürekli çalışma felsefesi ile toplu hareket ederek “birlikten güç doğar” prensibi ile hareket eden canlılardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ