En Uygun Taşıt Kredisi Veren 9 Banka

  • 08 Nisan 2018
  • 208 kez görüntülendi.
En Uygun Taşıt Kredisi Veren 9 Banka

Ülke genelinde vatandaşların finansal olarak eksiğini tamamlamak için banka şubelerinden toplu bir şekilde talep ederek aldığı ve sağlandığı paranın geri ödemesini bankanın belirlemiş olduğu belli faiz oranları ile taksitler şeklinde yapmasına “kredi” adı verilmekte. Kredi ihtiyaçları, birçok neden ile tercih edilen bir yöntem olurken, en çok tercih edilen kredi seçenekleri arasında bankaların sağlamış olduğu “taşıt kredisi” bulunuyor.
Ekonomik bir birikimi bulunmayan vatandaşlar, ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılayabilmek için kredi çekmek isterken, taşıt kredisi de bu ihtiyaçları karşılamak için özel bir seçenektir.

Birçok banka tarafından kullandırılan cazip taşıt kredileri ile istediğiniz arabaya sahip olmak mümkünken, cebinde belli bir nakde sahip olmayanlar için güzel bir araç sahibi olma seçeneğidir.

Taşıt Kredisi Nedir?

Vatandaşın araç sahibi olmak içini belirli koşullar ve faiz oranları dâhilinde gerekli nakdi bankalardan kullanmasına taşıt kredisi denir. Taşıt kredisi de diğer kredi ürünleri gibi, geri ödemesinin vadelere bölündüğü ve faiz uygulamasının yapıldığı kredi türü olmaktadır.
Taşıt kredileri ihtiyaçlarınız için 0 km ya da ikinci el olarak belirtilen, 2. el araçlar için ortalama 5 yaş sınırına kadar kredi sağlanıyor. 2. el taşıt kredisi için ortalama 5 yaş sınırı bulunması, kredi kullandıran bankalar arasında farklılık oluşabiliyor.

0 km otomobiller için kullandırılan maksimum taşıt kredisi oranı da bankadan bankaya farklı oran ve rakamlarla yansıtılmakta. Örneğin bankaların taşıt kredisi faiz oranları 2017 yılı için;
Halkbank 0 km taşıt kredisi faiz oranları % 1,41 olarak hesaplanırken, 2. El taşıt kredisi için % 1,42 olduğu belirtilmekte.
Yapı Kredi 0 km taşıt kredisi faiz oranları % 1,49 olarak hesaplanırken, 2. El taşıt kredisi için % 1,49 olarak hesaplanmaktadır.
Akbank 0 km taşıt kredisi faiz oranları % 1,47 olarak hesaplanmakta.
QNB Finansbank 0 km taşıt kredisi faiz oranları % 1,52 olarak hesaplanırken, Motosiklet kredisi için yine % 1,52 olarak belirtilmekte.
Garanti Bankası 0 km taşıt kredisi faiz oranları % 1,55 olarak hesaplanıyor.
İş Bankası 0 km taşıt kredisi faiz oranları ve 2. El taşıt kredisi faiz oranı % 1,54 olarak hesaplanıyor.
ING Bankası 0 km taşıt kredisi faiz oranları % 1,49 olarak hesaplanmakta.
KuveytTürk 0 km taşıt kredisi faiz oranları % 1,40 olarak hesaplanıyor.
Ziraat Bankası 0 km taşıt kredisi faiz oranları % 1,35 olarak hesaplanmakta.
(Taşıt Kredisi Faiz Oranları 20 Bin TL kredi üzerinden 48 ay vade seçeneği için belirtilen rakamlardır.)

Uygun Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

İhtiyacınız olan taşıt kredileri 0 km ve 2. el taşıt sahibi olmak için kullanılan kredi türüdür. Sahibi olmak istediğiniz otomobil ya da binek Oto’nun özelliklerine göre, taşıt kredisi başvurusu aşamaları, bunun için gerekli evraklar ve gerekli şartlar nelerdir bunların bilinmesi gerekir.
Kullanılmak istenen araç kredisi için yasalar gereği otomobilin fatura bedelinin tamamını karşılamadığı bilinmelidir. Araç için belirli fatura değeri 50.000 TL’nin alt sınırında bulunan araçlar için kullandırılan en fazla kredi % 70 oranında iken; fatura değeri 50.000 TL ve üst limitinde yer alan araçlar için 50.000 TL’lik bölüme % 70’i, 50.000 TL üzerindeki miktara ise % 50 oranına kadar taşıt kredisi kullandırılabiliyor. Geriye kalan miktarları ise vatandaşlar peşin olarak ödeme mecburiyeti bulunmakta. (Kredi kullanan vatandaşlar isterse kalan tutarı, ihtiyaç kredisi kullanarak karşılayabiliyor.)
0 km araçlarda kredi kullanımı için taşıt kredisi sağlayan banka, aracın üzerine rehin koyarken kefil istenmiyor. Rehin kaldırma konusunda bu yıl başlangıcı itibari ile bankalardan yapılan işlemler için herhangi bir ücreti yer almıyor. 2. el araçlar için ise ipotek şartı bulunmazken, kefil istenmekte.
Uygun taşıt kredisi başvuruları için nüfus cüzdanı ile farklı bir banka şubesinden yapabiliyorsunuz. Birçok kredi kullandıran banka sms veya internet bankacılığı ile taşıt kredisi başvuru olduğunu belirtse de, bu başvuru işlemleri için “ön başvuru” özelliği taşımaktadır.
Uygun Taşıt Kredisi Başvuru İşlemleri İçin Gerekli Evraklar;
• Kredi kullanacak kişinin Nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesinin aslı ile fotokopisi.
• Araç Ruhsatının fotokopisi
• Şahsın maddi gelir belgesi
• Kredi Kullanacak kişinin İkametgâh belgesi
• Araç ile ilgili noter satış sözleşmesi
• Araç üzerinde takyide olmadığını ispatlayan bir belge

Uygun Taşıt Kredisi Çekebilmek İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Hangi kredi türünde olursa olsun ihtiyaç duyulan kredi türünden başvuru yapmak için temel şart 18 yaş sınırıdır. Bu temel şarta uyan kişi için diğer önemli maddeler ise;
• Uygun taşıt kredisi kullanmak isteyen banka müşterisinin kredi notunun yüksek olması
• Kredi kullanımında 2. el araç kredileri için, aracın 5 yaşını geçmemiş olması
Belirtilen koşulların sağlanması durumunda araç kredisi başvuru ve sonuçları büyük oranda kabul edilmektedir.

Uygun Taşıt Kredisi Veren 9 Banka

Ülke genelinde yer alan bankaların hemen hemen tamamı, insanlar için taşıt kredisi hizmeti sağlamaktadır. Hatta bankalar arasında doğan rekabet ortamı birçok kez, taşıt kredileri ve diğer ihtiyaç duyulan kredi çeşitlerinde uygun kampanyalı kredi ürünleri hazırlamaya teşvik ediyor.
Fakat ihtiyaç duyulan taşıt kredisi için hazırlanan koşullar, faiz oranları ya da vade imkânları bankalar arasında değişkenlik göstermektedir.

Uygun ve kolay taşıt kredisi veren bankaları sizleri için sıraladık, işte bazı özel bankalar – uygun taşıt kredileri – faiz oranları ve detaylar;

Garanti Bankası Uygun Taşıt Kredisi
Ülke genelinde geniş hizmet ağına sahip bankalardan biri olan Garanti Bankası, bireysel müşterilerin haricinde, ticari amaçlı uygun taşıt kredisi de kullandırmakta. Bireysel krediler için en fazla 48 ay vade seçeneği sunan bu özel banka, ticari amaçlı uygun taşıt kredileri için 60 aya varan vade imkânı sağlıyor. Bu arada Garanti Bankası satın almak istediğiniz araç için rehin işlemi uyguladığını da hatırlatalım.
Garanti Bankası 50.000 TL uygun taşıt kredisi çekmek isteyenler için, 48 Ay vade farkı için faiz oranı % 1,49 iken aylık taksit tutarı 1560,57 TL olarak hesaplanmakta. 50 bin lira taşıt kredisinin Garanti Bankası üzerinden çekildiğinde toplam geri ödeme tutarı ise 74.907,69 TL olarak hesaplanmakta.
Garanti Bankası uygun taşıt kredisi başvurusu için nihai fatura değeri 50.000 TL ve altında bulunan taşıtlarda kredi miktarı taşıtın değerinin yaklaşık %70’i, Nihai fatura değeri ise 50.000 TL üstünde bulunan taşıtlar için ise taşıt tutarının 50.000 TL’ye kadar olan bölümü için %70 oranında, 50.000 TL’nin üstünde hesaplanan bölüm için ise %50 olarak hesaplanacaktır.
Ticari amaçlı kullanılmak istenen uygun taşıt kredilerinde araç bedelinin KDV ve ÖTV de dahil miktarının en çok %80’i kredi olarak kullandırılmaktadır, 2. el taşıtlar için ise bu oran, en fazla 108 ay vade seçeneği ile kullandırılmaktadır.

Halkbank Uygun Taşıt Kredisi
0 ve 2. el uygun taşıt kredisi çekmek isteyenlere düşük faiz fırsatları ile hizmet veren Halk Bankası için, Sıfır araçlar için 48 ay vade ile kullanabileceğiniz 20.000 TL Uygun Taşıt kredisi için % 1,30 tutarındaki faiz oranı uygulanmaktadır. Taşıt kredisi için kullandırılan kredi tahsis ücreti 100 TL ile sınırlandırılırken, kaskosunu Halkbank üzerinden yaptıran müşteriler için indirimli faiz fırsatı da söz konusu. İkinci el araç almak isteyenlerin çekmek istediği 20 bin liralık uygun taşıt kredisinde ise faiz oranı da Halk Bankası’nın resmi sayfası üzerinden detaylı inceleyebilirsiniz.

İş Bankası Uygun Taşıt Kredisi
İhtiyaç duyulan uygun taşıt kredisi kullanma imkânı sağlayan bir diğer banka da Türkiye İş Bankası’dır. İlk veya ikinci el, binek otomobil ya da hafif ticari araç almak isteyenlere uygun faizli taşıt kredisi kullanma imkânı sağlıyor.
Kredi başvurularında kefil şartı bulunmazken, İş bankası şubeleri için uygun görülmeleri durumunda kefil talep etme hakkı da bulunuyor. Taşıt kredisi başvuruları ise, İş bankası şubelerinden, İşbank telefon bankacılığı ve internet bankacılığı ile yapılabiliyor.
İş Bankası 50.000 TL Uygun Taşıt Kredisi çekmek isteyenler için 48 ay vade seçeneği üzerinden hesaplanan aylık taksit miktarı ortalama 1.580 TL olurken, faiz oranı ise % 1,54’dur.

Ziraat Bankası Uygun Taşıt Kredisi
Ziraat bankası 50.000 TL uygun taşıt kredisi başvurusu ile araç almak isteyenlerin 48 Ay vade ile aylık taksit tutarı 1.507 TL olarak hesaplanmakta. Faiz oranı 50 bin lira için % 1,35’tür.
Faiz oranının Satın almak istediğiniz araç için gereken finansal tutarı, diler 0 km dilerseniz de ikinci el farkı olmaksızın, 48 aya kadar vade seçeneği ve uygun faiz oranları ile Ziraat Bankası ayrıcalığını bulabilirsiniz. Uygun taşıt kredisi kullananların sahibi olunan araç rehinli olurken bu durum teminat olarak alınmakta. Bunun haricinde, kredi boyunca hayat sigortası ve araç kaskosu da yapılmaktadır.
Ziraat bankası uygun araç kredisi başvuru kanalları ise, Ziraat banka şubeleri, Ziraat İnternet Sitesi, İnternet Şubesi, Ziraat Mobil Sistemi, (0850) 220 00 00 Ziraat Çağrı Merkezi, Ziraat ATM’leri olarak belirtilmekte.

Yapı Kredi Uygun Taşıt Kredisi
Bireysel ve ticari olarak 2 farklı taşıt kredisi kullanma imkânı sunan Yapıkredi Bankası, 0 km ve ikinci el araç sahibi olmak isteyenler için özel fırsatlar sunmakta. Sıfır araç almak isteyenlerin 48 ay vade – 20.000 TL uygun taşıt kredisi için aylık taksit tutarı 615 TL olarak hesaplanırken, faiz oranı % 1,43 olarak belirlenmiştir.
2. el araç kredisi için 48 ay vadede 20 bin lira kredi çekmek isteyenlerin % 1,43 faiz oranı ile aylık 615 TL ödemeleri bulunuyor.

Akbank Uygun Taşıt Kredisi
Araba sahibi olma hayali ile Akbank üzerinden uygun taşıt kredisi çekerek araç sahibi olmak isteyenlere Akbank çok özel bir fırsat sunmakta. Akbank 20.000 TL uygun taşıt kredisi başvurusunda 48 ay vade seçeneğinde % 1,41 faiz oranı ile Aylık taksit tutarı 612 TL olmakta.
Akbank 50.000 TL uygun taşıt kredi başvurusu için 48 ay vadede % 1,41’lik faiz oranı ile aylık 1.606 TL gibi bir aylık taksit tutarı söz konusu.

QNB Finansbank Uygun Taşıt Kredisi
Cebinizdeki para istediğiniz arabayı almak için yeterli değilse Finansbank özel kredi koşullarıyla sizlere cazip taşıt kredisi seçenekleri sunuyor. QNB FİNANSBANK 50.000 TL uygun taşıt kredisi başvurusunda % 1,52 kredi faiz oranı bulunduğunu hatırlatalım. 48 ay vadede aylık 1.572 TL’lik aylık taksit tutarı ile ödeme yapacağınız 50 bin liralık uygun taşıt kredisinde toplam geri ödeme tutarı 75.719 TL’dir.

ING Bank Uygun Taşıt Kredisi
Kolay kredi çekerek araba sahibi olmak isteyenlerin uğrak adresi olan ING Bank için taşıt kredisi seçenekleri de birçok rakamda hizmetinize sunulmakta. ING Bank 20.000 TL uygun taşıt kredisi çekmek isteyenler için % 1,49’luk faiz oranı bulunan ING’de 48 ay vade seçeneğinde aylık taksitleriniz 624 TL’dir.
ING Bank 50.000 TL uygun taşıt kredisi için aylık taksit miktarı ise 1.503 TL olurken, % 1,49’luk faiz oranı ile hesaplanan 50 bin liralık taşıt kredisinin toplam geri ödeme tutarı ise 1561 TL’dir.

KuveytTürk Uygun Taşıt Kredisi
Türkiye’de istikrarlı bir şekilde hizmet ağı sunan KuveytTürk, 0 veya 2. El araç sahibi olmak isteyen vatandaşlarımıza özel taşıt kredisi kampanyaları sunuyor.
KuveytTürk 20.000 TL uygun taşıt kredisi için her ay düzenli olarak ödeyeceğiniz taksit tutarı 610 TL’dir. Bu tutar için faiz oranı % 1,40 olarak belirlenmiş ve 48 ay vade seçeneği için geçerlidir.
KuveytTürk 50.000 TL uygun taşıt kredi başvurusunda ise 48 aylık vade seçeneğinin faiz oranı da % 1,40 üzerinden hesaplanırken, aylık taksit tutarı 1.526 TL ve toplam geri ödeme tutarı ise 73.488,00 TL’dir.
Uygun taşıt kredisi çekmek için sizin için özel olarak hazırlamış olduğumuz kredi oranları ile bankalar arası kıyaslama yapabilirsiniz. Dilerseniz daha net sonuçlara da bankaların resmi sayfaları üzerinden doğrudan çekmek istediğiniz tutarı sorgulayarak en net sonuçları sizler de görebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ