Son Depremler Ne Zaman Oldu? Deprem Tarihleri

Son Depremler 2017 Ne Zaman Oldu, En korkutan depremler ve deprem kuşakları, Hangi şehirler deprem riski altında? Türkiye’de depremler gerçekleşme zamanları tam olarak kestirilemeyen ve tamamıyla doğal bir güç olarak adlandırılırken şiddetli depremler son dönemde tüm dünyada bazı kritik bölgelerde giderek artış gösterdiği bilinmekte.

  • 04 Ekim 2017
  • 578 kez görüntülendi.
Son Depremler Ne Zaman Oldu? Deprem Tarihleri

Türkiye’de depremler gerçekleşme zamanları tam olarak kestirilemeyen ve tamamıyla doğal bir güç olarak adlandırılırken şiddetli depremler son dönemde tüm dünyada bazı kritik bölgelerde giderek artış gösterdiği bilinmekte. İnsanların yapmış olduğu bazı çalışmalar depremleri tetiklediği iddia edilirken bazı doğal gelişmelerin neticesinde ortaya konulan depremlerin sonuçları şaşırtıcı şekilde korku yaratmakta. İnsanların gerçekleştirdiği bazı faaliyetlerde meydana gelen depremlerde tektonik plakalardan çok daha uzak bölgelerde ortaya çıkmakta. Hatırlayacağınız üzere ağustos ayının başlarında İzmir’in Dikili ilçesinde meydana gelen korkutucu Deprem sabah saatlerinde Kandilli Rasathanesi tarafından İzmir’in dikili ilçesinin yaklaşık 16 kilometre uzağında tespit edildiği ve açıklamalar da yer verilmiştir.

Türkiye’de Meydana Gelmiş Son Depremler Hangileri?

Ülke genelinde sürekli olarak irili ufaklı birçok deprem meydana gelirken Türkiye’nin deprem kuşağında bulunması, bu depremlerin meydana gelmesi için olağan bir durum olarak algılanmasına yol açmakta.

Son Depremler Ekim Ayı 2017

Son Depremler Ekim Ayı 2017

Bu yıl birçok artçı deprem meydana gelirken Ekim ayında meydana gelen deprem ve artçıların bazıları bu listede mevcuttur.

Son Depremler Ekim Ayı

Son Depremler Ekim Ayı

Son Günlerde Meydana Gelen En Büyük Depremler

Son Günlerde Meydana Gelen En Büyük Depremler


Son dönemde ülke genelinde meydana gelen en şiddetli depremler yine listede yer alırken, 29 Eylül Kepez listede dikkat çekmekte.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ